Şekerleme


Şekerleme kelimesi mana olarak birçok anlama gelmektedir. Yiyecek olarak bilinen anlamları itibari ile bonbon kelimesine ve / veya toz şekerin içine meyve özleri konulmasından sonra kaynatılması sureti ile yapılan şeker çeşidi anlamlarına gelmektedir.


Şekerleme Çeşitleri


Şekerlemenin türleri de çok çeşitlilik göstermektedir. Şekerleme içerisine lokumun da girdiği görülmek ile birlikte çekme helva, çikolata, draje, pestil, cevizli sucuk, ballı sarma, pişmaniye, cezerye mevlana şekeri, renkli naneli şeker, susamlı akide şekeri gibi çeşitler de şekerleme türleri olarak bilinmektedir.

Antep fıstıklı yada sade çekme helva, gerçek çikolata lezzeti, çikolata ile kaplanmış kuruyemişler, gerçek dut pekmezinden yapılmış fındıklı, cevizli yada sade pestiller, içi ceviz dolu pekmezli, dışı fındıklı cevizli sucuklar, içi fındık ezmesi dışı dut pekmezi ballı sarmalar, tel tel hazırlanmış pişmaniyeler, havuç ve fındık ile yapılan cezeryeler şekerleme reyonlarında yerlerini alırlar.


Şekerleme Fiyatları


Şekerleme çeşitlerini kuruyemiş satışı yapan marketlerde bulabileceğiniz gibi, özel imalatta bulunan yerlerden de satın alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden şekerleme türlerini satışa sunan mağazalardan da online olarak şekerleme satın alma imkanınız mevcuttur. 

4.84 $ KDV Dahil
1.61 $ KDV Dahil
2.10 $ KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR