Draje Çeşitleri ve Fiyatları

 

Draje Nedir?

 

Draje, tat olarak çikolataya benzeyen içerisinde meyve, kuruyemiş gibi türleri bulunduran bir yiyecektir. Drajenin tanımı konusunda birçok farklı ifadeler tercih edilmiştir. Bu tanımların neler olduğuna kısaca bakmak gerekir.

Bir tanıma göre draje, üstü renkli olan genel de yuvarlak biçimde bazen de köşeli küp ve taş şeklinde bulunan çikolata ve ilaç şeklindeki şekerlemelere denilmektedir.Draje Çeşitleri; Draje Çikolata, Draje Şeker,Badem Şekeri

 

Bir diğer tanıma göre ise, içi meyve ve / veya çerez, dışı ise çikolata, krema, helva ile kaplı kimi zaman ise içi ve dışı çikolata kaplı olan küçük oval parçalara draje denir.

Tüm bunların yanı sıra internet üzerinde yapılan bazı tanımları madde halinde sıralamak gerekirse;

1. Üstü şekerli, rengarenk ve parlak bir gıda maddesi ile kaplanmış hap.

2. Genellikle çikolata ile kaplanmış kuru yemiş.

3. Yutmayı kolaylaştırmak için özel maddelerle kaplanmış tablet.

4. İlaç etken maddelerinin istenmeyen tat ve kokularının önlenmesi amacıyla ince bir tabaka şeklinde şeker, kakao, çikolata vb. maddelerle kaplanmış tablet çeşitlerine verilen ad.

 

Draje Nasıl Yapılır? 

 

Drajelerin nasıl yapıldığı konusuna kısaca değinmek gerekirse, öncelikle bir tencerede toz şeker, su ve bal koyulaşana kadar iyice kaynatılır. Belli bir süre bekletildikten sonra içine katılacak malzeme üzerine ilave edilir ve tüm malzeme birlikte robotta çekilir. Karışım düz bir zemine alınır ve iki parçaya ayrılır. Her bir parça yuvarlanarak rulo haline getirilir. Çikolata benmari denilen usul ile eritilir ve fırça yardımı ile ruloların üzerine sürülür. Çikolata donunca ruloları ters çevrilir ve üstte kalan kısımlarına de çikolata sürülür. En son olarak bıçakla verev denilen şekilde kesildikten sonra soğumaya bırakılır.Draje Fiyatları, Online Sipariş


Drajenin kısa tarifinden sonra çeşitleri, fiyatları ve sipariş seçeneklerine de bakalım. Draje, içinde kullanılan malzemelerin çeşidine göre Antep fıstıklı, bademli, fındıklı, çeşitli meyve türleri ile yapılabilir. Drajenin fiyat aralığı da çeşitlilik göstermektedir. İçinde kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatları da değişmektedir. Drajeler genellikle kuruyemişçilerde satılabilmektedir. Bunun dışında canınız farklı çeşit ve kalitede draje yemek isterse, sizlere bu alanda hizmet veren internet sitelerini tercih etmenizi öneririz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR