Fındık Fiyatları ve Çeşitleri

Fındık

Ülkemiz konum itibariyle tarım ürünleri yetiştirmek için uygun bir tarım arazisine sahiptir. Her türlü tarım ürünü yetiştirilebilir. Fındık da yine ülkemizde bolca yetişmekte olan bir tarım ürünüdür. Karadeniz Bölgesi fındık yetiştiriciliği yapılan bölgemizdir, özellikle Ordu ilinde yetişen fındıklar dünyaca ün salmış ve ihracat oranı oldukça yüksek ürünlerdir. Fındık pek çok çeşidi bulunan bir meyvedir, çeşitliliğin sebebi ise dikilen ağaçların çeşitli olmasındandır. Her ağacın fındığı farklı lezzete sahip olabilir, ağaçlarda yetişen bu meyve çotanak adının verildiği bir koza içinde yetişir. Olgunlaştığında bu kozaların içinden çıkan fındıklar çeşitli işlemlerden geçer ve bizlere ulaştırılır.


Fındığın Yararları Nelerdir?

İnsan vücudu için faydası saymakla bitmeyen bir meyvedir. Enerji verir, cinsel güce faydalıdır, böbreklerde meydana gelen kum ve taşı düşürmeye yarar, kalsiyum içeriği yüksek olduğundan kemikleri güçlendirir, özellikle çocukların kemiklerini güçlendirir. Menopoz dönemindeki kadınlarda kemiklere destek olur, kemik erimelerini önler. Kolesterolün düşmanıdır, her gün düzenli yenirse kolesterolü düşürür, kalp krizini önler, lifli yapısı sayesinde hazımsızlık ve kabızlığı önler. Potasyum ve magnezyum oranı oldukça yüksektir, tansiyonu düzenler, kan dolaşımını düzenler. Emziren anneler için anne sütünü artıran bir etkisi vardır.


Her Gün Fındık Tüketmek Gerekir

Fındık, her gün yenmesi gereken yiyeceklerin en başında gelir. Kaliteli ve iyi işlenmiş bir fındık tüketildiğinde sağlık açısından çok faydalıdır, iyi bir yerden, güvenilir bir yerden alarak bundan emin olabilirsiniz. www.cereztabağı.com adresinden alarak güvenilir bir şekilde tüketebilirsiniz. Kendiniz, eşiniz, çocuğunuz için en güvenilir fındığı bulabilirsiniz. Karadeniz yöresinin en kaliteli fındık ağaçlarından toplanmış olan bu ürünler şartlara uygun olarak işlenir, paketlenir ve uygun saklama koşullarında sizlere kadar ulaştırılır. İçiniz rahat bir şekilde alabilir ve tüketebilirsiniz.


Taze ve Lezzetli Fındıklar

Son derece lezzetli fındıkları bulabilirsiniz, kalibresine göre ayrılan fındıklardan en taze olanları sizler için temin eden sitemizden alabilirsiniz. Yörenin en iyilerini, en lezzetlilerini ve en özel fındıklarını burada bulabilirsiniz. Toplanan fındıklar hijyenik şartlarda serilir, güneş altında kurutulur ve daha sonra işlenmek üzere işletmelere gönderilir sizlere kadar ulaşır.

7.26 $ KDV Dahil
8.71 $ KDV Dahil
8.55 $ KDV Dahil
4.35 $ KDV Dahil
9.52 $ KDV Dahil
8.55 $ KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR