Lokum Fiyatları, Çeşitleri

 

Online Lokum Siparişi Verin 

Türkiye denince akla birçok lezzet gelmektedir. Bu lezzetlerin başında da lokum bulunmaktadır. Türk lokumu dünyaca meşhur ve bilinen bir lezzetimizdir. Türk lokumunun ünü o kadar yayılmıştır ki, dünyaca ünlü pop starların bile şarkılarına konu olur hale gelmiştir. İşte o şarkılardan birisini seslendiren de dünyaca ünlü şarkıcı Madonna olmuştur. Şarkısından birisinin içerisinde “Turkish Delight” yani Türk lokumu kelimesi geçmektedir.

Peki Türk lokumunu bu kadar özel ve tanınır kılan unsur nedir? Neden lokumumuz dünyaca ünlü bir hale gelerek Türk lokumu olarak tescil edilmiştir. Bunun sırrı muhakkak ki tadından saklıdır. 


Lokum Çeşitleri

Muhteşem bir lezzete sahip lokumun bir çok çeşidi mevcuttur. Bu çeşitleri kabaca sıralamak isteriz. Lokum çeşitleri bademli, fındıklı, fıstıklı, narlı fıstıklı, güllü, güllü limonlu, kahveli, damla sakızlı, portakallı, çikolatalı, tarçınlı, zencefilli ve naneli olarak sayılabilir. Tüm bu çeşitleri çoğaltmak mümkündür. 

Lokumun yapılış aşaması kolay görülse de ustalık gerektirmektedir. Kısaca lokumun nasıl yapılabileceğinden de bahsetmek gerekir. Büyükçe bir tencerenin içerisinde un, süt ve şekeri kısık ateşte sürekli karıştıracak şekilde kaynatılır. Kaynama gerçekleştikten sonra ocaktan alınır. İçine tereyağı ve vanilya eklenerek bir mikser marifeti ile yaklaşık on dakika çırpılır. Daha sonra muhallebi şekline gelmiş olan karışım bir tepsiye dökülür ve kaşık ile her yere eşit gelecek bir şekilde yayılır. Sonrasında ise karışımın buzdolabında bir gece bekletilmesi gerekmektedir. Bekledikten sonraki gün muhallebi kare şeklinde kesilir ve her kare el ile yuvarlanır. Yuvarlanan lokumlar servis tabağına alınır ve bunların üstüne hindistan cevizi, fındık ve ceviz serpilerek yenilecek hale getirilir.


Lokum Fiyatları

 

Lokumun kısa bir tarifinden sonra fiyatları ve satın alma seçeneklerinden bahsetmek gerekir. Kaliteli lokumları alabileceğiniz özel üretim ve satış yapan marketler mevcuttur. Burada yeni üretilen lokumları zevkinize göre seçip satın alabilirsiniz. Bunun dışında bir de internet üzerinden sipariş yapabilme hakkınız da mevcuttur. Bu siparişi yapabilmek için internet üzerinden online satış yapan adresleri kullanmanız gerekir. Online olarak satış yapan mağaza ve üreticilere ulaşmak için internette kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

1.61 $ KDV Dahil
2.10 $ KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR