Hurma Diyeti

 
Hurma çöl insanlarının çöldeki besin deposudur. Adeta onların kurtarıcısıdır. Hurma, ramazan aylarının vazgeçilmezidir. Muhteşem lezzeti ve faydalarıyla hurma doğadan gelen müthiş bir şifa kaynağıdır. Ramazan sofralarında mutlaka bulundurulan bir kuruyemiş olan hurma çok çeşitli sektörlerde de kullanılmaktadır. Son zamanlarda özellikle kadınların yaşadığı kilo problemlerine hurmanın çözüm olacağı ortaya çıkmıştır. Hurma yiyerek zayıflanır mı demeyin, deneyenler bu diyet yöntemiyle istedikleri kilolara ulaşabildiklerini belirtiyorlar.

  

Hurma çeşitlerini indirimli fiyatlara almak için tıklayın! 

 

Hurma Diyetinin Yapılışı

 
Hurma birçok faydası olan ve gün geçtikçe yeni faydaları da keşfedilen mucize bir gıdadır. Hurma kan şekerini dengeleyici özelliğiyle ramazan aylarında iftarda yemekten önce yenerek vücudun kendine gelmesini sağlamaktadır. Kansızlık, kabızlık, halsizlik gibi durumların da hurma ile önüne geçmek mümkün olabilmektedir. Demir ve potasyum bakımından oldukça zengin olan hurma, metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Lifli gıdalar kategorisinde olması sayesinde kilo vermek isteyenler için de muhteşem bir besin kaynağı olan hurmayı yiyerek kilo vermek mümkün olabilmektedir. Sindirim sisteminin hızlanmasını sağlayan hurma ile hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin mümkün olduğunu belirten uzmanlar, bu yolla haftada 5 kiloya kadar kilolardan kurtulmanın mümkün olabileceğini belirtmektedir. Hal böyle olunca kuruyemiş firmaları da satışa sundukları hurma ile zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Hurma diyeti yoğurtla veya suyla yapılmaktadır. Suyla yapılan diyete hurma orucu da denmektedir.

 

Hurma Yoğurt Diyeti

 
Yoğurtla yapılan hurma diyetinde her öğünde 7 hurma ve bir kâse yoğurt yenmektedir. Hurmaların bir gece önceden yarılarak suda bekletilmesi hurmanın tok tutucu özelliğini arttıracağı için bunu yapmak faydalı olmaktadır. Bu yöntemle 1 hafta içinde 5 kiloya kadar vermeniz mümkün olabilmektedir.

 

Hurma Orucu

 
Peygamber Efendimiz’in (sav) zaman zaman sadece hurma ve suyla oruç tuttuğu bilinmektedir. Hurmanın tok tutma özelliği ve zengin besin ögelerini içermesi sayesinde daha fazla gıdaya ihtiyaç duymadan zayıflamak mümkün olabilmektedir. Eğer hurma yoğurt diyetini yapamıyorsanız günde bir öğününüzü su ve hurma ile geçirerek siz de düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 

Hurma Diyetiyle 1 Haftada 5 Kilo

 
Bu mucize çerez ile siz de hiç zorlanmadan 1 haftada 5 kiloya kadar vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bahsettiğimiz yöntemleri denemek olacaktır. Emin olun çok kısa sürede istemediğiniz kilolarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

 


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR