Ramazan İçin Hazırlanmış Hurma, Kuruyemiş Paketleri

 

 

 

Ramazan Ayı Bereketi 

 

Ramazan ayı İslam dinine mensup kişiler tarafından yılda bir ayın oruçlu bir şekilde geçirildiği esenlik dolu bir aydır. On bir ayın sultanı olarak da bilinen Ramazan ayında insanlar kulluk şuuru içerisinde ibadet olarak bir ayı oruç tutarak geçirirler. Ramazan ayı sevgi, dostluk ve paylaşma erdemlerinin üst düzeyde olduğu mübarek bir aydır.

 

Ramazan Ayı ve Hurma


Toplumumuzda Ramazan ayının çok ayrı bir yeri vardır. Ramazan ayı ile özdeşleşen birçok yiyecek de mevcuttur. Bu yiyeceklerden belki de en önemlisi hurmadır. Hurma deyince herkesin aklına ilk olarak Ramazan ayı gelmektedir. İftar sofralarının incisi konumundaki hurma ile oruçlar açılmaktadır. 

Ramazan aylarında hurmanın yerinin tarihçesi oldukça eskiye dayanmaktadır. İslamiyet dini doğuş yeri itibariyle hurma bahçelerinin çok fazla yer aldığı bir coğrafyada ortaya çıkmıştır. Hurma, İslam coğrafyasında en fazla yer sahibi meyvelerden birisi haline gelmiştir. Bunun yanı sıra Peygamber Efendimiz de oruçlarını açarken hurmayı tercih etmiştir. Böylelikle hurma aynı zamanda bir sünnet halini almıştır. Bundan dolayı yıllardan beri Ramazan aylarında hurma meyvesi insanlar tarafından en fazla tercih edilen yiyecekler arasında yerini almıştır.


Hurma Tüketmenin Faydaları

 

Yeri gelmiş iken hurmanın insan vücuduna sağladığı faydalardan da bahsetmek gerekir.  Hurmanın en önemli işlevlerinden birisi insan vücudundaki DNA ve hücreleri yenileme özelliğidir. Bu özelliğin nadir olarak bulunduğu meyveler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda doyurucu özelliğe de sahip olan hurma, bunun dışında içerdiği besin maddeleri olarak vitamin ve elementlerle dolu olup değerli bir antioksidan görevi görmektedir. Hurma içerinde şeker, protein, lif ve farklı yağlar gibi toplam on altı farklı mineral mevcuttur.  Ayrıca zengin bir C, B1, B2 ve A vitamini kaynağıdır.  Hurma içerisinde çokça flor vardır bu flor diş çürümelerini engellemekte ve bağışıklık sitemine güç katmaktadır.  Hurma bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve özellikle kanser hastalığı için bire bir olan selenyum açısından da oldukça zengin bir meyvedir.


Hurma Fiyatları, Online Sipariş

 

Hurmanın birçok kalite ve fiyat türünde çeşitleri vardır. Hurmaları mağazalardan alabileceğiniz gibi internet üzerinden online sipariş şeklinde de alabilmeniz mümkündür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR