1954 yılında Kırıkkale’de kurulan AKÇAY bugün 41 farklı kolonya çeşidi, oda parfümü, parfüm, köpük sabun ve çeşitli temizlik ürünleri ile üretimlerine devam etmektedir. AKÇAY, kolonya üretim kapasitesi ve satış ağıyla birlikte Türkiye’de sektöründe faaliyet gösteren firmalar içerisinde ilk beşe girecek büyüklüktedir ve özgün koku tasarım anlayışını benimsemiştir. Özel koku ürünlerinin %30’unu başta Almanya olmak üzere Fransa, İngiltere, Belçika, Danimarka, Avusturya, Hollanda, Amerika, Kanada, İsviçre, İsveç, Norveç, İsrail ve Avusturalya ağırlıklı olmak üzere yurt dışına ihraç etmektedir.
Yılda 900 litre üretim kapasitesine sahip AKÇAY; İstanbul’da 1, Kırıkkale’de 2 olmak üzere toplam 3 ofisi, Türkiye’nin her yerine ulaşan aktif pazarlama temsilcileri ve tam hizmet çalışan bayileriyle yurt içi satışlarını tüm hızıyla, eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmektedir. AKÇAY, ihracatçı firmalarıyla yurt dışı organizasyonlarını profesyonel bir şekilde planlayarak ülkemizi dünyanın dört bir yanında en iyi şekilde temsil etmekte ve her geçen gün daha da büyüyerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.
Türk gelenek ve göreneklerini yaşatarak dünyanın dört bir yanına tazelik ve ferahlık götüren AKÇAY, kurulduğu günden bugüne gerek yarattığı isthdam gerekse ürün kalitesi olarak alanında öncü firmalar arasında yerini almıştır. AKÇAY bugün, yıldan yıla artan gücü ve üretim kapasitesi ile Türkiye’nin her köşesine ulaşmaya, dünyanın ekonomide lider ülkelerinde ülkemizi gururla temsil etmeye devam etmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR