Sağlığınız İçin Kuruyemiş Tüketin

 
Özellikle kış mevsiminde çok daha fazla tüketilen kuruyemiş çeşitleri insan sağlığı açısından birçok fayda sağlamaktadır. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için uzmanlar günlük bir avuç kuruyemişin çok etkili olacağını belirtmektedir. Her kuruyemişin vücut için ayrı ayrı faydalarının olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz en çok tüketilen kuruyemişlerin faydalarını beraber inceleyelim.


Kuruyemiş Çeşitlerinin Faydaları

 
Hangi Kuruyemiş çeşidi ne için faydalı olduğunu sizin için biraraya getirdik. Mümkün olduğu kadarıyla kuruyemiş çeşitlerinin faydalarını daha anlaşılır olması için özet olarak aktarıyoruz. Bu yazımızda daha sayamadığımız birçok kuruyemişin insan sağlığına sayısız faydaları bulunmaktadır. Bu nedenle kuruyemişler evlerde mutlaka bulundurulması gereken gıdalardır. Muhafazasının kolay olmasıyla evde uzun süre koruyabileceğiniz kuruyemişleri dilerseniz online kuruyemiş sipariş ederek de satın alabilirsiniz.

 

Bademin Faydaları

 
Beden ve zihin yorgunlarında çok faydalı olan badem, strese bağlı oluşan göz seğirmesi gibi durumlarda da oldukça etkilidir. Böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarının önlenmesinde çok faydalı olduğu bilinmektedir.

 

Çekirdeğin Faydaları

 
Sohbetlere ayrı bir tat katan çekirdek kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçilmesinde aktif rol oynar. Aynı zamanda cinsel gücü arttırıcı etkisi de bulunan çekirdek kolesterolü düşürücü etkisiyle de sağlığa önemli katkıda bulunur.

 

Fıstığın Faydaları

 
Solunum yollarını temizleyerek daha kolay bir şekilde nefes almayı sağlayan fıstık, vücut gelişimine de önemli katkılarda bulunmaktadır.

 

Leblebinin Faydaları

 
Nohuttan elde edilen bir çerez olan leblebi anne sütünü arttırma özelliğiyle bilhassa yeni doğum yapmış kadınlara önerilmektedir. Tokluk hissi vermesi ve yağ oranının oldukça düşük olması nedeniyle diyet yapanların ara öğünlerinde mutlaka yer verilmesi gereken bir çerezdir.

 

Antep Fıstığının Faydaları

 
İltihap sökücü özelliğiyle akciğerlerin temizlenmesinde ve rahat bir nefes almada fayda sağlayan Antep fıstığı, a, b, c ve e vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Kolesterolün dengede tutulmasında aktif rol oynar.

 

Kuru Üzümün Faydaları

 
Direk kana karışması özelliğiyle özellikle hızlı enerji ihtiyaçlarında üzüm tam bir kurtarıcı rolü üstlenir. Diş çürümelerinin önüne geçmede faydalıdır. Bunun yanında içeriğinde bulunan demir ile kansızlık yaşayan kişilerde kan yapımına destek olmaktadır.

 

Fındığın Faydaları

 
Cildin güzelleşmesini ve ciltteki yaraların hızlı iyileşmesini sağlar. Vücuda faydalı yağ içeriğiyle vücudun ihtiyacı olan yağın karşılanması sağlanır. Kalp sağlığının korunmasında oldukça etkilidir.

 

Cevizin Faydaları

 
Kolesterolün dengede tutulması önemli bir role sahip olan ceviz beyin gelişiminde de oldukça etkilidir. Beyin ve sinir sisteminin fonksiyonlarını yerine getirmesinde etkili olarak Alzaimer ve Parkinson gibi sinir sistemi rahatsızlıkların önlenmesinde etkilidir.
          
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR