Ne Zaman Kuruyemiş Tüketmeliyiz?

 
Kuruyemişler kuşkusuz hemen herkesin çok sevdiği gıdalardır. Bu gıdalar çoğu kişi tarafından sık sık tüketilmektedir. Lezzeti kadar besleyiciliği ve sağlığa olan faydalarıyla da uzmanlar tarafından kuruyemiş tüketimi tavsiye edilmektedir. Siz de uzman tavsiyesine uyarak kuruyemiş tüketimini arttırabilirsiniz. Özellikle belirli dönemlerde yenen kuruyemişlerin çok faydalı olduğu görülmüştür. Peki, kuruyemişler ne zaman yenmelidir?
 

Yatmadan Önce Kuruyemiş Tüketin

 

Yatmadan önce yenecek bir miktar kuruyemiş size gece boyunca ihtiyacınız olan besin değerlerini sunacağı için gece boyunca açlık hissi yaşamamanızı sağlayacaktır. Bu da sizin gece kalkıp sağlığınıza zarar verecek yiyecekler yemenizin önüne geçecektir. Aynı zamanda omega 3 yağ asidi ile kalbinizin ve beyninizin rahat bir gece geçirmesini sağlayacaktır.


Ara Öğün Olarak Kuruyemiş

 
Uzmanlar son yıllarda az sayıda ama yoğun miktarlardaki öğünlerden ziyade az yoğunluktaki daha fazla öğünü tavsiye etmektedir. Bu durumda da gıda almanız gereken ara öğünler oluşmaktadır. İşte bu ara öğünlerde tüketeceğiniz kuruyemiş sizin gün boyunca zinde ve enerjik olmanızı sağlayacaktır. Kuruyemişi nereden temin edeceğinizi dert etmenize de gerek yok. Artık online kuruyemiş siparişi ile evinize veya işyerinize kadar taze kuruyemişlere ulaşma şansına sahipsiniz.


Hamilelikte Kuruyemiş Tüketimi

 
Hamilelik zamanında yenecek kuruyemiş hem annenin hem de bebeğin gelişimi açısından oldukça önemli olmaktadır. Hamilelikte ceviz tüketimi bebeğin zekâ gelişimi açısından çok önemlidir. Aynı zamanda badem ve fıstık gibi kuruyemişler de annenin ve bebeğin yağ ihtiyacını karşılamada önemli bir rol oynamaktadır. Anne adaylarının bu dönemde sindirim sistemi oldukça hassas olmaktadır. Kuru incir ve kayısı özellikle sindirim sisteminin düzenlenmesine çok büyük katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle anne adayları hamilelik sürecinde mutlaka kuruyemiş tüketimine özen göstermelidir.
 

Diyette Kuruyemiş Tüketimi

 
Yüksek yağ oranı ve karbonhidrat oranı nedeniyle diyet sürecinde olanlar tarafından kuruyemişlere hep kötü gözle bakılmıştır. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki özellikle ara öğünlerde yenen kuruyemiş zayıflamaya katkıda bulunmaktadır. Vücuda tokluk hissi verdiği için yeme isteğini azaltarak diyet sürecine yardımcı olan kuruyemişler ile kilo vermek de kolaylaşmaktadır. Son dönemlerde kuruyemiş firmaları diyette olanlara özel ürettikleri kuruyemişlerle de diyet sürecinde kuruyemiş tüketimini teşvik etmektedir. Kısaca diyette kuruyemişten uzak kalmak zorunda değilsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR